Pomiar poziomu smaru w zasobnikach smarownic – wielki krok naprzód.

Dzięki nieprawdopodobnemu rozwojowi technologii komunikacji elektronicznej a co za tym idzie jej powszechnej ogólno dostepności, postanowiliśmy rozbudować nasze mechaniczne smarownice przytorowe o element realizujący elektroniczny pomiar poziomu smaru w zasobniku. Do tej pory pomiar poziomu smaru w zasobniku realizowany był poprzez wizualna kontrolę wskaźnika poziomu smaru znajdującego się w urządzeniu. Jest i będzie to rozwiązanie rewelacyjnie korespondujące z ideą naszych smarownic, polegającą na tym, aby urządzenia były jak najprostsze konstrukcyjnie a więc trwałe, odporne na wszelakie czynniki i bezawaryjne.

Jednakże, idąc z duchem czasu i dając się ponieść nurtowi komputeryzacji wszystkiego co nas otacza (mamy przecież e-papierosy, e-książki, drony a prawie każdy przedszkolak ma smartfona) postanowiliśmy mieć zaszczyt zaoferować naszym Kontrahentom (posiadającym już nasze systemy smarowania szyn jak i planującym w nie dopiero wyposażyć swoją infrastrukturę) możliwość kontroli poziomu smaru w zasobniku za pośrednictwem technologii teleinformatycznych oraz GPS.

Na chwile obecną mogę zdradzić jedynie tyle, iż owo unowocześnienie będzie niewielką, montowaną przystawką do zasobnika w bardzo przystępnej cenie, która będzie umożliwiała na żądanie wysyłanie wiadomości SMS o poziomie smaru w zasobniku oraz samoczynnie wysyłała wiadomość SMS, kiedy poziom smaru wejdzie w stan rezerwy. Opcjonalnie urządzenie będzie wysyłało wiadomość o próbie kradzieży/uszkodzenia/awarii (rozszczelnienia) smarownicy. Urządzenie będzie zasilane bateryjnie.

Na chwilę obecna nasze nowe rozwiązanie jest w fazie testowania ale lada miesiąc będziemy oferowali pierwsze komercyjne instalację. Zachęcam do śledzenia aktualności na naszej stronie www.